Tradiční čínská medicína

Tradiční čínská medicína je kompletní medicínský systém vycházející z tradičního čínského léčitelství. Mezi typické terapie tradiční čínské medicíny patří akupunktura, bylinná léčba, energie potravin a cvičení čchi-kung (qigong). Mnoho lidí po celém světě praktikuje čínskou medicínu. V ČR existují „centra tradiční čínské medicíny“. Dokonce i někteří čeští lékaři nabízejí služby čínské medicíny! Čeští lékaři se také angažují v Kruhu přátel Bruna Gröninga (zkr. Kruh), kde léčí nadpřirozenou „energií“, a povolává zemřelý léčitel Bruno Gröning (spiritismus).

Akupunktura – do tzv. akupunkturních bodů pacienta se nabodávají jehly. Podle čínské medicíny leží tyto body na akupunkturních drahách neboli drahách energie, tzv. meridiánech. Těmi má proudit životní energie čchi.

Bylinná léčba. Důležitým prvkem v tradiční čínské medicíně jsou bylinky, s jejichž pomocí jsou vyráběny speciální bylinné přípravky, které mají harmonizovat v lidském těle energii jin a jang.

Energie potravin je součástí tradiční čínské medicíny. Číňané věří, že vhodnou skladbou jídelníčku můžeme nadpřirozeně ovlivnit nejen zdraví, ale i náladu či výkonnost. V tradičním systému se potraviny dělí do pěti skupin podle pěti elementů (dřevo, oheň, země, kov a voda).

Čchi-kung je soubor fyzických cvičení, relaxačních technik, technik práce s energií a práce s myslí (duchovní meditace). Čínská medicína vnímá člověka jako jeden celek, ve kterém proudí energie čchi. Čchi-kung jsou ve skutečnosti různá duchovní učení škol, směrů či náboženství buddhismu a taoismu.

Pravda o tradiční čínské medicíně
Tradiční čínská medicína je ďáblova past! Žádná energie čchi, jin a jang, neexistuje. Tradiční čínská medicína je alternativní medicína (stejně jako: reiki, homeopatie, akupunktura atd.), čínské šamanství a okultismus. Alternativní medicína je o démonech – člověk spolupracuje s démonem, který „léčí“. Alternativní medicína je velice nebezpečný démonský podvod, který člověku může způsobit važné nemoci a těžké duchovní problémy!

Podvod na důvěřivé nebo zoufalé pacienty
Oklamaní „odborníci“, kteří praktikují tradiční čínskou medicínu, nabízí lidem šetrnou pomoc a léčbu nemocí bez chemie. V některých případech se jedná o vystudované lékaře! V českých lékařských ordinacích, nemocnicích, je pacientům nabízena pochybná léčba nadpřirozenou energií, a bylinami, jejichž složení je tajné. Je velmi smutné, když lékař, který má léčit, vede své pacienty do zdravotních a duchovních problémů. Tradiční čínská medicína je podvod na důvěřivé nebo zoufalé pacienty, kterým klasická medicína nedokáže pomoci a kteří hledají pomoc jinde v alternativní medicíně. Lidé, kteří nabízejí léčbu pomocí tradiční čínské medicíny se až nápadně podobají „šmejdům“, prodávajícím kde co. „Šmejdi“ využívají naivity seniorů, šarlatáni praktikující čínskou medicínu, využívají lidského zoufalství a bezradnost. Neplaťte za předražené doplňky stravy, které mají okultní pozadí! Neplaťte za rady, které vedou do klamu a duchovních problémů.