Mají kaštany magickou sílu?

Kaštany patří mezi přírodní suroviny, ze kterých se dají dělat léčivé masti, tinktury, gely apod. Lázeň z kaštanů pomáhá lidem, kteří trpí na bolesti kloubů a zad. Nic z toho není závadné. Problém je v lidovém léčitelství, kde je kaštanům přisuzovaná až magická léčivá síla. Kaštan je mezi okultisty a šarlatány považován za efektivní prostředek uvolňující napětí. Stačí ho prý u sebe nosit v kapse a čas od času ho promnout v ruce. To prý postupně uvolňuje energii, která je dodávána lidskému tělu. Kaštan prý také z lidského těla nasávají škodliviny, čímž prospívá lidskému zdraví. To je samozřejmě nesmysl.

Podle pověr mají kaštany u sebe nosit ženy, které nemohou z nějakých důvodů otěhotnět. Na podzim a v zimě mají ochránit člověka před nachlazením.  Pro žáky škol je kaštan v kapse předurčením dobrého studia. Také prý odbourává stres, zklidňuje mysl a zvyšuje sebevědomí. Kaštany pod polštářem mají odbourávat špatné zóny a umožnit dobré spaní. Takto bych mohl pokračovat dál a dál.

Mají kaštany magickou sílu?
To, že budete nosit kaštany po kapsách, to vás rozhodně neochrání před nachlazením ani ničím dalším. Tento rituál sám o sobě nemůže nic zhmotnit. Pokud si někdo myslí, že ano (má v to víru), vykonává magii (okultismus). Magie je víra získat nadpřirozenou schopnost a vyšší moc. Magie je o uvolňování vlastní lidské síly – síly, která je podstatně větší než je ona sama. Mág k rituálům může používat různé předměty, které nic neprodukují. Mág, ač to ví nebo ne, spolupracuje s inteligentní duchovní bytostí, která se nazývá démon. Je to právě démon, který mu umožňuje dělat nadpřirozené věci.

Shrnutí
Kaštan v kapse nebo pod polštářem je stejný podvod jako klepání na dřevo, kominíci nosí štěstí, geopatogenní zóny apod. To jsou všechno lži démonů, kteří se neustále snaží klamat lidi. Zákeřné je, že okultisti často zahrnují do svých rituálů nezávadné věci, například bylinky. Bůh dal lidem bylinky, aby se  přes ně člověk léčil. Pokud však vidíme bylinkářku, která prodává bylinky a zároveň používá virgule nebo podobné předměty, odmítněte její služby. Tady opět vidíme, že ďábel je velmi často v detailu!