Magnetismus, magnetoterapie

Magnetismus historie
Léčba magnetismem sahá až do starověku. Magnetovec (magnetit) se od pradávna používal k léčení nemocí, to však bylo velmi často spojeno s magií. Do magnetovce se vrývaly okultní symboly, docházelo k zaříkávání, vyřčení čarovných formulí apod. Kámen se pak následně přikládal na bolestivá místa. Přikládání magnetů v léčbě používal známý šarlatán a okultista Franz Mesmer (1734-1815). Ten později došel k tomu, že stejného efektu dosáhne i bez použití magnetu (Mesmerismus). Mesmer je praotec hypnózy, psychoterapie a magnetoterapie, který „léčil“ lidi neexistující energií.

Doporučený článek k prostudování: Pravda o hypnóze

Magnetovec

Magnetismus je fenomén dnešní doby
Dneska se prodává velké množství různých magnetických (resp. magických) předmětů (náramky, hodinky, přívěsky, náplasti…), které mají léčit nemoci pomocí magnetické síly. Přibližně před 50 lety vznikla novodobá magnetoterapie, která využívá tzv. pulzní magnetické pole, které vytvářejí cívky, napájené elektrickými impulzy. Pacient leží v kruhu, který je v podstatě cívka, do které se pouští elektrický proud, a ten svým průtokem v cívkách vytváří magnetické pole. Někdy se také používají magnetické destičky a magnetické deky.

Magnoterapie
Magnoterapie

Jde o alternativní medicínu!
Léčení magnetickými předměty a různými moderními přístroji, které uměle vytvářejí magnetické pole, je alternativní medicína. Nikdo nikdy neprokázal, že působení magnetického pole má pozitivní účinky na fungování lidského těla. I přesto se tato metoda běžně používá v lékařských odvětví (neurologii, chirurgii, gynekologii atd.) a rehabilitačních a ortopedických centrech. Je to podobné jako s homeopatickými přípravky, které doporučují někteří lékaři a lékárníci. Někteří dnešní lékaři také doporučují svým pacientům čínskou medicínu a akupunkturu. Čínská medicína a akupunktura jsou pro člověka silně závadné „léčebné“ systémy!

Doporučený článek k prostudování: Jaký je skutečný význam modré hvězdy ve zdravotnictví?

Závěr
Používání magnetických předmětů včetně kamenů (magnetovec) a moderních přístrojů, které mají člověka léčit magnetickou silou, je závadné. Pro člověka je to silně duchovně nebezpečné! Současná magnetoterapie odkazuje na starověké léčení magnetismem (magii)! Tady vidíme, že magie je fenomén pramenící z pradávných dob. Magnetoterapie není nic jiného, než novodobá magie, okultismus, učení démonů a démonský rituál. Všechny magnetoterapeutické přístroje lze označit šarlatánské a magické. Pokud člověk podstupuje „léčbu“ magnetoterapií a zároveň věří v její pozitivní účinky, stává se součástí magického rituálu plus vědomě nebo nevědomě (v každém případě dobrovolně) spolupracuje s démonskými bytostmi. Pokud podstupujete „léčbu“ magnetoterapií, následně očekávejte ve svém životě duchovní problémy, které způsobují zlé bytosti (démoni) z duchovního světa.

Démonská není pouze magnetoterapie, démonská je též homeopatie, čínská medicína, akupunktura a „léčba“ tzv. lávovými kameny, které mají nadpřirozeně léčit tím, že vyzařují „léčivou energii“ (která neexistuje).

Všechny zmíněné „léčebné“ (démonské) postupy nekompromisně odmítejte!