Skřítek pro štěstí, dobrou náladu, ochranu majetku…

Skřítek
Skřítek je bytost ze západoslovanského folklóru, původně ochranný duch domu podobný východoslovanskému domovojovi (slovanský domácí duch). Slovo skřítek pochází z německého scrat, schratte, schratt „lesní duch“. V nejstarší českém dramatu Mastičkář ze 14. století, byl skřítek ztotožněn s čertem, ďáblem.

Dnešní doba
Někteří dnešní lidé mají víru v existenci skřítků jako duchovních bytostí. Někteří dnešní lidé věří v lesního skřítka, poštovního skřítka, jarního skřítka… Tyto bytosti mají mít inteligenci a nadpřirozenou moc. Prosím vás, žádní skřítci neexistují!

Pak je skupina lidí, kteří v existenci skřítků nevěří, ale kupují jejich sošky, které následně umisťují na zahradu nebo uvnitř svého domu, bytu. Někteří lidé tyto sošky kupují s tím, že jim mají nadpřirozeně přinést štěstí, zdraví, dobrou náladu, ochranu majetku… Pozor, toto je magické myšlení!

Magické myšlení je duchovně nebezpečné!
Může nějaká soška sama o sobě člověku nadpřirozeně přivodit dobrou náladu, štěstí apod.? Nemůže. Nedokáže to soška skřítka ani jiná soška (andělíček, kominíček…). Pokud si myslíte, že ano, věříte v magii – máte magické myšlení. Magie je okultismus! Každý druh okultismu (víra v něj i jeho praktikování – jóga, reiki, horoskopy…) je pro člověka extrémně duchovně nebezpečné, neboť přitahuje padlé anděly (démony), kteří to s žádným člověkem nemyslí dobře. V domácnostech, kde jsou zmíněné sošky, okultní symbolika, kde je víra v okultismus apod., tam jsou démoni aktivní. V těchto domácnostech je nepokoj, zmatek, inklinace k hříchu a hádkám…

Co mám dělat?
V prvé řadě je potřeba se odprostit od magického myšlené, které přitahuje démony. Je potřeba si uvědomit, že žádná soška sama o sobě nikomu nemůže přinést štěstí, zdraví, dobrou náladu, ochranu majetku… Pokud tyto sošky vlastníte, vyhoďte a distancujte se od nich. Nikomu dalšímu ty předměty nedávejte!