Existuje továrna na výrobu lidského masa?

Továrna na výrobu lidského masa?
Pořad britské televize Channel 4 publikoval pořad Gregg Wallace: British Miracle Meat (česky: Gregg Wallace: zázračné britské maso). Moderátorem pořadu je Gregg Wallace, porotce britské verze známé kuchařské reality show MasterChef na BBC. V pořadu Wallace přijíždí do „továrny Good Harvest“, kde se má údajně nacházet laboratoř na výrobu lidského masa. Továrna údajně kupuje od dárců lidské tkáně, z nichž se v tamních laboratořích pěstuje lidské maso, které se následně dodává do obchodů. Na samém konci se Wallace dozví, že nejchutnější maso pochází od dětí.

Screenshot: Gregg Wallace: British Miracle Meat
Screenshot: Gregg Wallace: British Miracle Meat
Screenshot: Gregg Wallace: British Miracle Meat

Opravdu existuje továrna na výrobu lidského masa?
Ne. Šlo o satiristický pořad/černou komedii. Channel 4 následně sdělil, že pořad je fiktivní a každý, kdo v něm vystupoval, byl buď herec, nebo věděl o satirické povaze pořadu. Je to tzv. mockumentary (pořad natočený na způsob dokumentu tak, aby fiktivní události vypadaly jako skutečné). Podle britského listu The Guardian byl tento pořad jedním z nejodvážnějších satirických děl, která se kdy objevila v britské televizi.

Zdroj: theguardian.com

Proč o tom píšu?
Tvrzení o údajné výrobě lidského masa se šíří po internetu. Někteří skutečně věří, že existuje továrna, která vyrábí lidské maso. Tragické je, že i někteří křesťané tomu věří. Zpravidla jde o křesťany, kteří víru mixují s „křesťanským adrenalinem“ (trochu vzrušení do té víry…) –  Třetí chrám, skrytý biblický kód

Na světě se dějí strašné věci. Okultisté a satanisté dělají hrozné rituály. Pedofilie… Ovšem nevěřte úplně všemu, co šíří někteří lidé. Nebuďte naivní a všechno si prověřujte! Amen.

„Všechno prověřujte; dobrého se držte, zla v každé podobě se varujte.“
Bible 21, 1. Tesalonickým 5,21-22