Léčitelka Božena Kamenická (bába Radnická)

Léčitelka Božena Kamenická
Božena Kamenická (1898–1996), označovaná též jako bába Radnická či bába z Radnic, byla lidová léčitelka a uroskop. Léčila nemocné bylinkami a masážemi. Nejzáhadnější byla její diagnostická schopnost. Uroskopie je jasnovidecké určování diagnózy podle moči. Léčitelka pacienta nepotřebovala vidět ani s ním mluvit, stačila jí jeho moč. Moč pomalu zahřívala nad lihovým kahanem, soustředila se a následně sdělovala diagnózu a způsob léčby. Během svého života údajně pomohla se zdravotními problémy tisícům lidí. Jezdili za ní pacienti ze světa i z celé republiky. Mimo jiné léčila známé zpěváky, herce i politiky (údajně i Karla Gotta). Říkám si, když vyléčila tolik lidí, proč si nevyléčila svou oční vadu? Její bylinné směsi a další přípravky byly mnohokrát speciálně zkoumány a nikdy na nich nebylo zjištěno nic závadného. Léčitelka, než předala bylinky v sáčku pacientům, svírala je chvíli ve svých dlaních. Někteří jsou myslí, že právě v tuto chvíli z rukou do bylinek proudila síla a energie, která zvyšovala jejich účinnost. Podobně jako lidový léčitel Jan Mikolášek, se považovala za věřící a přisuzovala své léčitelské a jasnovidecké schopnosti Bohu. Ještě nutno dodat to, že za prodej bylinek utržila značné množství peněz.

Božena Kamenická

Jakou mocí léčila a stanovovala diagnózy?
Schopnost diagnostikovat nemoc z moči není od Boha! Uroskopie je parapsychologie, mimosmyslové vnímání, jasnovidectví, tedy okultismus. Uroskopie je okultismus a šarlatánství. Každý okultismus je úzce spojen s ďáblem a jeho démony! Božena Kamenická disponovala démonickou mocí, neboť za okultismem stojí démoni. Informace o zdravotním stavu lidí měla od démonů – channeling. Démon člověka zná a může ho „uzdravit“ z nějaké nemoci. Ovšem po tomto „uzdravení“ často přijde jiná nemoc, nastanou psychické problémy, těžké duchovní stavy…

Osobně bych nedůvěřoval přípravkům, které jsou vyrobeny podle „originálních receptur léčitelky Boženy Kamenické“. Nevíme, zda tyto přípravky neprocházejí nějakým magickým rituálem, např. jako homeopatika.

Bylinky rozhodně nejsou závadné. Bylinky můžeme používat k léčbě různých neduhů. Někteří lidé však přisuzují bylinkám magické schopnosti. To je špatně. Někteří bylinkáři, podobně jako Božena Kamenická, používají parapsychologii, různé předměty (virgule atd.) k diagnostikování zdravotních problémů. Od těchto lidí ruce pryč! Žádný takový léčitel vás nevyléčí v pravém slova smyslu. Tito lidé dávají ostatním lidem falešnou naději a zároveň je vedou do těžkých duchovních stavů, démonické svázanosti. Člověk, který věří v nadpřirozenou moc lidových léčitelů, dává svolení zlu (démonům), aby na něm parazitovalo!