Kolský vrt – zvuky pekla

Kolský vrt. Sovětům se prý v roce 1989 podařilo provrtat až do „pekla“. Je to pravda?

Byl sovětský kosmonaut Jurij Gagarin prvním člověkem ve vesmíru? Pravděpodobně ne. Předpokládá se, že SSSR vystřelil kosmickou loď na oběžnou dráhu kolem Země bez kosmonauta. Když při přistávání kosmická loď dosáhla výšky 327 km nad zemí, jeden z raketových motorů se nevypnul a vesmírné plavidlo začalo divoce rotovat kolem své osy. Tento stav trval více než 20 minut. Klesající plavidlo se odchýlilo ze své dráhy, vymklo se pozemní kontrole a natvrdo dopadalo 300 km od plánovaného místa dopadu. Teplota ochranného štítu pilotní kabiny přesáhla 2 000 stupňů a dosahovala obrovského přetížení. To znamená, že kdyby se na palubě lodi nacházel člověk, tlak by ho rozdrtil a žár uškvařil. Podle deníku Izvěstija „katapultovaného“ Gagarina nalezli vesničané a volali: „Gagarin! Gagarin!“. V roce 1968 se s Gagrinem zřítilo letadlo. Sovětská tajná služba GRU zakázala „nehodu“ vyšetřovat.

Ať je to jak chce, je jasné, že toto soupeření odstartovalo další soupeření mezi USA a SSSR. Američané se v roce 1961 rozhodli vydat do nitra země. Rozhodli se udělat hluboký vrt v Tichém Oceánu. Sověti na sebe nenechali dlouho čekat a ve stejném roce sovětský vůdce Nikita Chruščov dal příkaz Ameriku v průzkumu hlubin předehnat. V Murmanské oblasti ve vzdálenosti 10 km od města Zapoljarnyj na území geologického Baltského štítu, byl v roce 1970 hlouben superhluboký vrt. Vrt dosahuje hloubky 12 261 metrů. S rozpadem Sovětského Svazu byl projekt zastaven. Státu došly peníze, podobné projekty se staly nepotřebnými. Neoficiálně se prý podařilo narazit na strop „pekla“ (konspirační teorie). Dokonce prý z vrtu vylétl jakési hořící démonický netvor, který mluvil rusky a  vědcům vyhrožoval.  V současnosti je vrt zapečetěn a všechny přilehlé objekty včetně vrtné věže zbourala likvidační četa.

Koloský vrt

Legenda
Kolský superhluboký vrt je znám nejen tím, že byl zapsán do Guinessovy knihy rekordů, ale i tím, že se sovětům údajně podařilo provrat do „pekla“. Ruští inženýři měli do vrtu spustit mikrofon, který měl zachytit nářky lidí, které Bůh mučí v „pekle“. Od druhé poloviny 90. let minulého století se tato leganda začala šířit i internetem. Někdo vytvořil nahrávku, která měla prokazovat, že „peklo“ existuje v nitru země. Analýzou zvuku však bylo zjištěno, že se jedná o část soundtracku z hororu Krvavý Baron (1972), který byl částečně remixován.

Závěr
Je možné, aby nějaký člověk z vrtu něco slyšel? Ano. Ale mohlo se ale jednat o zvuky vznikají vzájemným třením hornin, tepelnou roztažností, deformací vrtajícího nástroje, potrubí či zvuky plynů. V když v 90. letech vznikl internet, tak se někdo dočetl o této legendě a zremixoval soundtrack ze zmíněného filmu. Nebo snad věříte těm báchorkám o hořícím stvoření, které vylétlo z vrtu? Kdo si toto vymyslel, asi neví, že ďáběl nikdy nebude šéf „pekla“. Ďábel bude na konci věků zlikvidován…

„Ďábel, který je sváděl, byl uvržen do jezera ohně a síry, kde je i šelma a falešný prorok“
Bible, Zjevení 20,10

Myslíte si, že Bůh je takový sadista, aby bezbožné lidi mučil navždycky? Bůh není sadista, Bůh je láska. Bůh všechny bezbožné lidi zabije (druhá smrt), určitě je nebude navždycky trýznit a mučit. Navíc je vyloučené, aby někdo byl v „pekle“ nyní, vždyť ještě nebyl soud. Soud bude až po druhém příchodu Ježíše, jak nás učí Bible. A navíc bezbožným lidem není zaslíben život věčný. Více článek Jak je to s peklem. Existuje peklo?

Zalinkuj: